Разложите на множители:

1) 8 х^2-8y^2

2) - a^2+6a-9

3) ab^3-ba^3

плииз

+2
Ответы (1)
  1. 6 августа, 00:31
    0
    8 х²-8 у²=8 (х²-у²) - 8 (х-у) (х+у)

    -а²+6 а-9 = - (а²-6 а+9) = - (а-3) (а-3)

    аb³ - bа³ = аb (b² - а²) = аb (b-а) (b+а)