2 аrccos (- корень 2/2) - 1/3 arcsin (-1/2)

+3
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 22:53
    0
    =2 * (- (п-п/4)) - 1/3 (-п/6) = - 2 п+п/2+п/9 = (36 п+9 п+2 п) / 18=47 п/18