Разложите на множители:

а) x²-x-6

б) 2x²-x-1

+2
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 07:10
    0
    А) х² - х - 6 = 0

    х1 = 3 х2 = - 2

    х² - х - 6 = (х - 3) (х + 2)

    б) 2 х² - х - 1 = 0

    х1 = 1 х2 = - 0,5

    2 х² - х - 1 = 2 (х - 1) (х+0,5)