Пусть x1 x2=5, x1+x2=-7.

Вычислите:

X1^2+X2^2+3X1X2

+1
Ответы (1)
  1. 27 августа, 08:45
    0
    X1. x2=5, x1+x2=-7

    x1ˇ2+x2ˇ2+3. x1. x2 = (x1+x2) ˇ2-2. x1. x2+3. x1. x2 = (x1+x2) ˇ2+x1. x2=

    = (-7) ˇ2+5=49+5=54