Разложите на множители 5a^2-5b^2

+5
Ответы (2)
  1. 10 ноября, 05:55
    +1
    5 а^2-5 в^2 = = 5 (а-в) (а+в)
  2. 10 ноября, 07:32
    +1
    5a^2-5b^2=5 (a^2-b^2) = 5 (a-b) (a+b)