Sin^2 (x) = 1/2

cos^2 (x) = 1/9

tg^2 (x) = 1

ctg^2 (x) = 3

Помогите решить

+1
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 22:59
    0
    Sin^2 (x) = 1/2

    1) Sin (x) = - 1/√2 2) Sin (x) = 1/√2 ⇒x=π/4+πn/2 n∈Z

    cos^2 (x) = 1/9

    1) cos (x) = - 1/3 2) cos (x) = 1/3 ⇒

    1) x=arccos (-1/3) + 2πn = π-arccos (1/3) + 2πn=-arccos (1/3) + (2n+1) π

    x = - arccos (-1/3) + 2πn=π+arccos (1/3) + 2πn=arccos (1/3) + (2n+1) π

    2) (x) = arccos (1/3) + 2πn x) = - arccos (1/3) + 2πn

    n∈Z

    tg^2 (x) = 1

    1) tg (x) = - 1 2) tg (x) = 1⇔x=π/4+πn/2 n∈Z

    ctg^2 (x) = 3

    1) ctg (x) = - √3 ⇔ tg (x) = - 1/√3 x=-π/6 + πn n∈Z



    2) ctg (x) = √3 ⇔tg (x) = 1/√3 x=π/6 + πn n∈Z