Помогите)

t / t-2 + 2 / 2-t=

+3
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 22:16
    0
    T / (t-2) + 2 / (2-t) = t / (t-2) - 2 / (t-2) = (t-2) / (t-2) = 1