Решите: с^2+81-18 с=0

+3
Ответы (2)
  1. 18 октября, 19:58
    0
    D=324-324=0; c=18/2=9
  2. 18 октября, 20:25
    0
    С^2-18c+81=0

    По теореме Виета:

    c1+c2=18

    c1*c2=81

    c1=9 c2=9