Разложите на множители (х-2) ^3-27

+4
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 11:35
    0
    (х-2) ³-27 = (х-2) ³-3³ = (х-2-3) ((х-2) ² + (х-2) * 3+3²) = (х-5) (х²-4 х+2²+3 х-6+9) =

    = (х-5) (х²-х+7)