Разложите на множители:

a^3+a^2-a-1

+3
Ответы (1)
  1. 7 января, 01:57
    0
    A³+a²-a-1=a² (a+1) - (a+1) = (a+1) (a²-1) = (a+1) (a-1) (a+1)