Разложите на множители

а3-6 а2-а+30

+3
Ответы (1)
  1. 10 августа, 17:24
    0
    (a³-5a²) - (a²-5a) - (6a-30) = a² (a-5) - a (a-5) - 6 (a-5) = (a-5) (a²-a-6) = (a-5) (a-3) (a+2)