Разложите на множители:

г) 2m^3-16

д) 5+5b^3

е) - c^4+27c

+5
Ответы (2)
  1. 27 декабря, 23:57
    0
    Да это же просто г) 2 * (m^3-8) = 2 * (m-2) * (m^2+2m+4)

    д) 5 * (1+b^3) = 5 * (1+b) * (1-b^2)

    е) с * (-с^3+27) = с * (27-с^3) = с * (3-с) * (9+3 с+с^2) готово
  2. 28 декабря, 00:05
    0
    Г) 2 (m^3-8) = 2 (m-2) (m^2+2m+4)

    д) 5 (1+b^3) = 5 (1+b) (1-b+b^2)

    е) c (-c^3+27) = c (27-c^3) = c (3-c) (9+3c+c^2)