Разложите на множители:

а) x^3 + y^3

в) m^3 + 27

д) y^3 + 1/8

+2
Ответы (1)
  1. 19 мая, 18:13
    +1
    X³+y³ = (x+y) (x²-xy+y²)

    m³+27=m³+3³ = (m+3) (m²-3m+9)

    y³+1/8 = (y+1/2) ((y²-y/2+y/4)