Разложите на множители:

a) x^3-9x

б) - 5a^2-10ab-5b^2

+1
Ответы (1)
  1. 13 марта, 18:33
    0
    X³-9x=x (x²-9) = x (x-3) (x+3)

    -5a ² - 10ab-5b ² = - 5 (a ²+2ab+b²) = - 5 (a+b) ²