Разложите на множители 3a^2-30x+75

+1
Ответы (2)
  1. 21 июня, 18:14
    0
    3 а²-30 х+75=3 (а²-10 х+25)
  2. 21 июня, 19:02
    0
    3 х²-30 х+75=3 (х²-10 х+25) = 3 (х-5) (х-5) = 3 (х-5) ²