Вычислите

cos5 град - 2sin 25 град sin 20 град

+5
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 01:45
    0
    2sin a*sin b = cos (a - b) - cos (a + b)

    cos 5 - 2sin 25*sin 20 = cos 5 - cos (25 - 20) + cos (25 + 20) =

    = cos 5 - cos 5 + cos 45 = cos 45 = корень (2) / 2