Решите уравнение:

8y^3-36y^2+54y-27=0

+2
Ответы (1)
  1. 28 октября, 09:02
    0
    8y³-36y²+54y-27=0

    (8y³-27) - (36 у ² - 54y) = 0

    (2 у-3) (4 у ²+6 у+9) - 18 у (2 у-3) = 0

    (2 у-3) (4 у ²+6 у+9-18 у) = 0

    (2 у-3) (4 у ²-12 у+9) = 0

    (2 у-3) (2 у-3) ²=0

    (2 у-3) ³=0

    2 у-3=0

    2 у=3

    у=3:2

    у=1,5