Разложите на множители многочлен:

ab-8a-bx+8x=

+4
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 23:41
    0
    Ab-8a-bx+8x = (ab-bx) + (8x-8a) = b (a-x) + 8 (x-a) = b (a+x) - 8 (x+a) = (a+x) (b-8)