Решите уравнение

3x-6/11=0

4 (2-4x) + 6x=3

9x=5x - (72-2x)

+4
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 19:25
    0
    1). 3 х-6=0

    3 х-6=0

    3 х=6

    х=6/2

    х=2

    2).8-16 х+6 х=3

    -10 х=-5

    х=-5/-10

    х=2

    3).9 х=5 х-72+2 х

    9 х-5 х-2 х=-72

    9 х-7 х=-72

    2 х=-72

    х=-72/2

    х=-36