Разложите на множители:

1) 2d^2-d-1

2) a^2-b^2-a+b

3) d^2-3d+2

+2
Ответы (2)
  1. 12 августа, 19:58
    0
    1) 2 (d-1) (d+1/2) = (d-1) (2d+1)

    2) (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (a+b-1)

    3) (d-1) (d-2)
  2. 12 августа, 20:03
    0
    1) 2 (d-1) (d+0.5)

    3) (d-2) (d-1)

    2) (a-b) (a+b) - a+b