Упростите

sin (3 п/2+a) / ctg (2 п-a) + sin a / ctg (3 п/2-a)

+2
Ответы (1)
  1. 18 июля, 14:31
    0
    1) sin 150 = sin (90+a)

    sin (90+60) = sin (90+a)

    а=60

    2) сos 310 = cos (270+a)

    сos (270+40) = cos (270+a)

    а=40

    3) tg П/5 = tg (П/2-a)

    tg (π/2-3π/10) = tg (П/2-a)

    а=0,3π

    4) ctg 11/6 П = ctg (2 П-a)

    ctg (2π-π/6) = ctg (2 П-a)

    а=π/6

    5) ctg (П/2-a) - tg (п+a) + sin (3 п/2 - a) / cos (П+а) = tg a - tg a - cos a / (-cos а) = 1

    Удачи!