Вычислите:

1. (0,75-0,25*4,2) : 0,2 (45) + 1/3

2. (0,2) в 20 степени*5 в 21 степени + 2 в 6 степени*5 в 6 степени: 10 в 5 степени

+4
Ответы (1)
  1. 28 июня, 20:44
    0
    1

    1) 0,25*4,2=1,05

    2) 0,75-1,05=-0,3

    3) 0,2 (45) = 27/110

    x=0,2 (45)

    1000x-10x=245, (45) - 2, (45) = 243

    990x=243

    x=243/990=27/110

    4) - 3/10:27/110=-3/10*110/27=-11/9

    5) - 11/9+1/3=-11/9+3/9=-8/9

    2

    [ (5^-1) ]^20*5^21 + (2*5) ^6:10^5=5^-20*5^21+10^6:10^5=5+10=15