Разложите на множители:

a^3-b^3-5a^2b+5ab^2

+5
Ответы (1)
  1. 3 июня, 21:34
    0
    A^3-b^3-5a^2b+5ab^2=

    = (a-b) * (a^2+ab+b^2) - 5ab * (a-b) = (a-b) * (a^2+ab+b^2-5ab) =

    = (a-b) * (a^2-4ab+b^2)