Решить уравнение:

sin5+sin9x=√3sin7x

+3
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 12:05
    0
    Sin5x + sin9x=√3 sin7x

    2sin 5x+9x cos 5x-9x = √3 sin7x

    2 2

    2sin 7x cos (-2x) = √3 sin7x

    2sin7x cos2x - √3 sin7x=0

    sin7x (2cos2x - √3) = 0

    sin7x=0 2cos2x-√3=0

    7x=πn 2cos2x=√3

    x=πn cos2x=√3

    7 2

    2x = + π/6 + 2πn

    x = + π/12 + πn

    Ответ: х=πn;

    х = + π/12π + πn.