Упростите выражение:

(3 х-1) (3 х+1) + (3 х+1) ²

Разложите на множители:

1.) 25 а-аb²

2.) 3 а²-6 а+3

+2
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 15:39
    0
    А) = 9 х² - 1 + 9 х² + 6 х + 1 = 18 х² + 6 х

    б) 25 а - ab² = a (25 - b²) = a (5 - b) (5 + b)

    в) 3 а² - 6 а + 3 = 3 (а² - 2 а + 1) = 3 (а - 1) ²