X² + 6 х - 7 = 0

Решить уравнение

+5
Ответы (2)
  1. 24 апреля, 10:50
    0
    Х = 1 или х = - 7 по теореме Виета
  2. 24 апреля, 11:46
    0
    A+b+c = 1 + 6-7 = 0⇒x1 = 1, x2 = - 7

    (свойство коэффициентов)