Разложите на множители: x² (x-3) - 2x (x-3) + x-3

+1
Ответы (2)
  1. 21 ноября, 21:51
    0
    x² (x-3) - 2x (x-3) + x-3 = (x-3) (x ²-2x+1) = (x-3) (x-1) (x-1)
  2. 21 ноября, 22:37
    0
    Х² (х-3) - 2 х (х-3) + (х-3) = (х - 3) (х² - 2 х + 1) = (х - 3) (х - 1) ²