Log1/2 20 + log1/2 80-2log1/2 10

+2
Ответы (1)
  1. 8 мая, 01:01
    0
    Log (1/2) 20+log (1/2) 80-log (1/2) 100=log (1/2) (20*80/100) = log (1/2) 16=-4