Упростить выражения 10y - 5x + 3y + 9y; 4a - (7a - 5) ; 7a - b + (2b - 9a) ; 13 - 5 (p - 4) ;

+5
Ответы (1)
  1. 3 октября, 07:01
    0
    1) 10 у-5 х+3 у+9 у=22 у-5 х

    2) 4 а - (7 а-5) = 4 а-7 а+5=5-3 а

    3) 7 а-b + (2b-9a) = 7a-b+2b-9a=b-2a

    4) 13-5 (p-4) = 13-5p+20=33-5p