Разложите на множители: 1) 1+а-а^2-а^3

2) 8-b^3+4b-b^2

+3
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 12:12
    0
    1+а-а²-а³ = (1+a) - (a²+a³) = (1+a) - a² (1+a) = (1+a) (1-a²) = (1+a) (1²-a²) = (1+a) (1+a) (1-a) = (1+a) ² (1-a)