Разложите на множители:

P^4-16

X^4-81

Y^8-1

A^4-b^8

+3
Ответы (1)
  1. 13 августа, 10:19
    0
    1) (p²-4) (p²+4) = (p-2) (p+2) (p²+4)

    2) (x²-3²) (x²+3²) = (x-3) (x+3) (x²+9)

    3) ((y²) ³-1³) = (y²-1) (y^4-y²+1) = (y-1) (y+1) (y^4-y²+1)

    4) (a²) ² - (b^4) ² = (a²-b^4) (a²+b^4) = (a-b²) (a+b²) (a²+b^4)