Разложите на множители:

5 х^2-5

2 а^2-8

3 ан^2-27 а

2 ху^2-50 х

+1
Ответы (1)
  1. 26 июля, 21:00
    0
    5 Х2 - 5 = 5 (х2 - 1) = 5 (Х-1) (5+1)

    2 а2 - 8 = 2 (a^2 - 4) = 2 (a - 2) (a+2)

    3ah^2 - 27a = 3a (h^2 - 9) = 3a (h - 3) (h + 3)

    2xy^2 - 50x = 2x (y^2 - 25) = 2x (y-5) (y+5)