217/31:1,75 - (3,5:5/4+7/2) + 3,4:17/8

+2
Ответы (1)
  1. 26 марта, 18:20
    0
    217/31=7

    7/1.75=4

    5/4=1.25

    3.5:1.25=2.8+3.5=6.3

    4-6.3=-2.3

    17/8=2.125

    3.4:2.125=1.6

    -2.3+1.6=-0.7