Разложите на множители:

1/8 а2 (степени) - 0.09 с4 (степени) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 25 июня, 20:38
    0
    1/8 a²-0,09c^4=

    1/8a²-0,3²c^4=

    = (1/√8 a - 0,3c²) (1/√8 a+0,3 c²) =

    = (a / (2√2) - 0,3c²) (a / (2√2) + 0,3c²)