Решить уравнение

(2 у-1) * (2 у+1) - у (4 у+3) + 5 у=0

+3
Ответы (1)
  1. 30 октября, 00:37
    0
    (2 у-1) * (2 у+1) - у (4 у+3) + 5 у=0

    4 у^2-1-4 у^2-3 у+5 у=0

    -1-3 у+5 у=0

    -1+2 у=0

    2 у=1

    у=0.5