Упростить выражения:

а) (4b+c) (b-6c) + b (23c-3b)

б) 2a (5a-3) - (a-2) (a-4)

в) (х+7) ^2 - (7-х) (х+7)

Разложите на множители:

16 у - у^3

+5
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 10:16
    0
    А) 4b^2 - 24bc+cb-6c^2 + 23bc-3b^2 = b^2 - 6 с^2. б) 10 а^2 - 6 а - а^2 + 4 а + 2 а - 8 = 3 а^2 + 6 а - 8. в) х^2+14 х+49-49+х^2=2 х^2+14 х.