Разложите на множители:

2x^2-20xy+50y^2-2

+2
Ответы (1)
  1. 22 января, 19:31
    +1
    2x²-20xy+50y²-2=2 (x²-10x+25y²-1) = 2 ((x-5y) ²-1) = 2 (x-5y+1) (x-5y-1)