Упростите выражение:

А) 3 х+7y-6x-4y

Б) 8 а + (5-а) - (7+11 а)

В) 4-5 (3 с+8)

+5
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 20:52
    0
    А) 3x+7y-6x-4y = - 3x+3y=-3 (x-y)

    Б) 8a + (5-a) - (7+11a) = 8a+5-a-7-11a=-4a-2=-2 (2a+1)

    В) 4-5 (3 с+8) = 4-15c-40=-36-15c