Разложите на множители:

1) x (y+5) + 5+y

2) b-c-a (c-b)

3) ab-ac+4c-4b

+3
Ответы (1)
  1. 18 марта, 03:42
    0
    1) х (у+5) + 1 (5+3) = (х+1) (х+5)

    2) а (с-b) - 1 (c-b) = (a-1) (c-b)

    3) a (b-c) - 4 (b-c) = (a-4) (b-c)