Разложите многочлен на множители а^2-8a-9

+1
Ответы (1)
  1. 3 марта, 13:38
    0
    А²-8 а-9=а²+1 а-9 а-9 = (а²-9 а) + (а-9) = а (а-9) + (а-9) = (а-9) (а+1)