Упростите выражение

1) (a+3) ^2

2) (a-2) (a+2)

3) (x+3) (x^2-3x+9)

4) (3a+2) (2-3a)

5) (c^2-4) ^2

6) (x-2) (x+1)

Разложите на множители

1) 5a+5b

2) y^2-16x^

3) a^2+6a+9

4) 6 (x-y) + a (y-x)

5) ax-3x-4a+12

Решите уравнение

(6x+1) (6x-1) - 4x (9x+2) = - 1

+5
Ответы (1)
  1. 2 октября, 11:16
    0
    1)

    1) (а+3) ²=а²+6 а+9

    2) (а-2) (а+2) = а²-4

    3) (х+3) (х²-3 х+9) = х³+3³

    4) (3 а+2) (2-3 а) = - (3 а+2) (3 а-2) = - (9 а²-4) = 4-9 а²

    5) (с²-4) ²=с в 4 степени - 8 с²+16

    2)

    1) 5 а+5 в=5 (а+в)

    2) у²-16 х² = (у-4 х) (у+4 х)

    3) а²+6 а+9 - (а+3) ²

    4) 6 (х-у) + а (у-х) = 6 (х-у) - а (х-у) = (х-у) (6-а)

    5) ах-3 х-4 а+12 = (ах-3 х) - (4 а-12) = х (а-3) - 4 (а-3) = (а-3) (х-4)

    3)

    (6 х+1) (6 х-1) - 4 х (9 х+2) = - 1

    36 х²-1-36 х²-8 х=-1

    -8 х=0

    х=0

    Ответ: 0