Разложите на множители многочлен а).9 ax - 12 ay

б) 9/49x^2 - 4/25y^2

+3
Ответы (1)
  1. 5 июня, 15:46
    0
    9 ах-12 ау=3 а (3 х--4 у) ... 9/49 х²-4/25 у² = (3/7 х) ² - (2/5 у) ² = (3/7 х-2/5 у) (3/7 х+2/5 у)