Разложите на множители многочлен a-b - a^3+b^3

+5
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 00:51
    0
    A-b-a³+b³=a-b - (a³-b³) = a-b - (a-b) (a²+ab+b²) = (a-b) (1-a²-ab-b²) = (b-a) (a²+ab+b²-1)