Разложите на множители:

а) 27a³+b³

б) 16 х⁴-81

в) х²-х-у²-у

+5
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 04:13
    0
    А) 16 х^4-81y^4 = (4x^2-9y^2) (4x^2+9y^2) = (2x-3y) (2x+3y) (4x^2+9y^2) б) 48a^4-3b^4=3 (4a^2-b^2) (4a^2+b^2) = 3 (2a-b) (2a+b) ((4a^2+b^2) в) 1/81m^8-1 = (1/9m^4-1) (1/9m^4+1) = (1/3m^2-1) (1/3m^2+1) ((1/9m^4+1 = (1/V3 m-1) (1/V3 m+1) (1/3m^2+1) ((1/9m^4+1) г) 32-1/2 m^6=1/2 (64-m^6) = 1/2 (8-m^3) (8+m^3) = 1/2 (2-m) (4+2m+m^2) (2+m) (4-2m+m^2)