Разложите на множители:

16x^4 - 81

х^2 - х - y^2 - y

+1
Ответы (1)
  1. 5 февраля, 13:31
    0
    16 х⁴ - 81 = (4 х² - 9) (4 х²+9) = (2 х-3) (2 х+3) (4 х²+9)

    х²-х-у²-у = (х²-у²) - (х+у) = (х-у) (х+у) - (х+у) = (х+у) (х-у-1)