Преобразуйте в многочлен стандартного вида:

(a-5) в квадрате-2 а (а-3)

+5
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 10:44
    0
    (a-5) ^2-2a (a-3) = a^2-10a+25-2a^2+6a=-a^2-4a+25