1) 3/4 х+2/х = 2) 1/у-5/6 у = 3) n/10 в+m/5 = 4) x/3-у/12z=

+4
Ответы (1)
  1. 20 мая, 06:43
    0
    1. 3/4 х+2/х=3/4 х+8/4 х=11/4 х

    2. 1/у-5/6 у=6/6 у-5/6 у=1/6 у

    3. n/10b+m/5=n/10b+2mb/10b=n+2mb/10b

    4. x/3-y/12z=4zx/12z-y/12z=4zx-y/12z