Разложите на множители:

125 - (x+2) ^3

+4
Ответы (1)
  1. 2 августа, 22:34
    0
    125 - (x+2) ³=5³ - (x+2) ³ = (5 - (x+2)) ((x+2) ²+5 (x+2) + 5²) = (3-x) (x²+4x+4+5x+10+25) =

    = (3-x) (x²+9x+39)