Реши уравнение x^2+2x-6x-12=0

+5
Ответы (2)
  1. 16 ноября, 19:30
    0
    Х^2 - 4x - 12=0

    по теореме Виета

    x1+x2=4

    x1*x2=-12

    x1=6

    x2=-2
  2. 16 ноября, 19:41
    0
    X^2-4x-12=0

    По теореме Виета

    x1+x2=4

    x1*x2=-12

    x1=6

    x2=-2