Разложите на множители 4a^2-4b^2-4a+1

+5
Ответы (1)
  1. 23 июня, 14:36
    0
    4 а²-4b²-4a+1 = (4a²-4a+1) - 4b² = (2a-1) ²-4b² = (2a-1-2b) (2a-1+2b) =

    = (2a-2b-1) (2a+2b-1)